ПнВтСрЧтПтСбНд

30 травня 2017 року на базі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів проведено засідання "Круглого столу" "Від інтеграції школи до інтеграції у суспільство" за участю науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, науковців і методистів інституту, керівників та педагогічних працівників навчальних закладів, представників ГО та батьківських громад.

Захід підтримано представництвом Австрії в Україні в сфері освіти (CulturContact Austria).

Мета проведення – обговорення державно-управлінських механізмів запровадження інклюзивного навчання, співпраці з державними структурами та громадськими організаціями особливостей міжнародної та вітчизняної практики підготовки педагогів до роботи в інклюзивному навчальному середовищі та створення відкритого діалогу з питань інклюзії.

На запрошення організаторів в роботі круглого столу взяла участь завідувач кафедри освіти дорослих, доктор соціологічних наук, професор Дікова-Фаворська Олена Михайлівна, яка в своєму виступі зробила акцент на соціальному потенціалі інклюзивної освіти.

Учасники "Круглого столу" зазначили, що впровадження інклюзивного навчання є важливим та актеальним у системі освіти. Це проблема не лише окремого вчителя чи закладу, а питання всіх зацікавлених суб'єктів суспільства: сім'ї, навчального закладу, позашкільних закладів, медичних установ, науково-методичних служб, громадських організацій, які повинні постійно співпрацювати для успішної соціалізації дітей з особливими потребами.