18-19 травня 2017 року на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбулась XVI Міжнародна науково-практична конференція «Молодь в умовах нової соціальної перспективи», як авторський проект молодіжного обєднання «Євроклуб», незмінним очільником якого виступає доктор соціологічних наук, професор, завідувач кафедрою освіти дорослих Дікова-Фаворська О. М.
Вперше проект було підтримано Представництвом Європейської Комісії в Україні, що дало старт репрезентаціям наукових пошуків молодих вчених, студентів, а також відомих фахівців в галузі ювенології, тобто науки про молодь.
Відкрили конференцію з вітальним словом та доповідями проректор з наукової роботи НПУ імені М. П. Драгоманова Торбін Григорій Мирославович, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіс Вілчінскас, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Давидова Вікторія.
На пленарному були висвітлені питання:
• діалогу у трансформації Україна–ЄС (Зарембо Катерина, заступник директора Інституту світової політики);
• проблема молоді і модернізації української національної ідеї (Доній Олесь, громадський діяч, телеведучий, голова ГО «Остання барикада»);
• реалізації державної молодіжної політики в Україні (Кравченко Олеся Вікторівна, заступник директора департаменту молодіжної політики – начальник відділу підтримки соціального становлення молоді Міністерства молоді та спорту України);
• реалії та соціокультурні виклики при переході молоді від навчання до роботи (Балакірєва Ольга Миколаївна, кандидат соціологічних наук, завідувач відділом моніторингових досліджень соціально-екононмічних трансформацій ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України", голова правління ГО "Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка");
• проблема балансу материнства та праці як виклик сучасності (Стрельник Олена Олександрівна, кандидат соціологічних наук, докторантка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка);
• досвід Республіки Білорусь в системі профільного навчання (Шестітко Ірина Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент, директор Інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка);
• підсумок 20-річної діяльності ГО «Євроклуб» у доповіді «Євроклуб: 20 років успіху» (Дікова-Фаворська Олена Михайлівна, доктор соціологічних наук, професор, голова ГО « Євроклуб»).
Родзинками конференції були дві дискусійні панелі:
- Дискусійна панель "Україна і ЄС – крок вперед чи два назад". Модератором виступила Радник представництва ЄС в Україні, Вікторія Давидова, яка надала ґрунтовну інформацію щодо можливостей молоді в отриманні освіти, стажування, проведення власних наукових досліджень за програмами Європейського Союзу. Вона звернулася до аудиторії із закликом активізуватись та використати всі можливості, що надаються нашими європейськими друзями задля професійної самореалізації та побудові яскравої кар'єри.
- Дискусійна панель "Інклюзивна освіта в Україні: досягнення та виклики" була найбільш гострою. Тема інклюзії сьогодні хвилює всії освітян, які готуються приймати до своїх навчальних закладів особливих дітей. Тому досвід білоруських колег був надзвичайно цінним та актуальним.
Подарунком від колег з Білорусі став майстер-клас по інклюзії, що відбувся 19 травня у формі педагогічної студії, на якому учасники та гості конференції мали змогу на практиці випробувати унікальні педагогічні технології роботи в інклюзивному середовищі.
По завершенню конференції була оголошена резолюція, після якої учасників урочисто привітав ансамбль скрипалів НПУ імені М. П. Драгоманова з концертною програмою.
Конференція вдалася. Проте без допомоги студентства такий потужний проект кафедрі реалізувати було б важко. Висловлюємо подяку старостам Трубчаніновій Ірині, Калиті Тетяні, студентам Мнисі Ірині, Печерському Павлу, аспіранту Сальнікову Сергію та всім членам кафедри.
{slider title="Програма конференції" open="false"}
{slider Матеріали конференції}
{slider Резолюція конференції}
{/sliders}